27.04.2018

Oświęcim. Meta Karpackiego Wyścigu Kurierów w Oświęcimiu

3 kraje, 6 dni wyścigowych, 7 etapów, 22 górskie premie i blisko 950 kilometrów – tak w skrócie zapowiada się 35. edycja Karpackiego Wyścigu Kurierów (U-23) UCI Europe Tour. Kolarze również w tym roku przejadą przez Oświęcim. Wyścig zaczyna się w węgierskim Veprem, a później przez Słowację kolarze przejadą do Polski. 
W niedzielę 29 kwietnia pokonają 106 km dystans z Jabłonki do Oświęcimia. Kolarzy przywitamy na rynku w godzinach popołudniowych. Tu również będzie Miasteczko Kolarskie.

W wyścigu biorą udział ekipy z Polski, Słowacji, Słowenii, Włoch, Czech, Estonii, Łotwy, Litwy, Ukrainy, Rosji, Austrii, Belgii, Niemiec, Holandii, Hiszpanii, Norwegii, Kazachstanu, Białorusi i Wielkiej Brytanii. 

Poza emocjami związanymi z rywalizacją kolarzy zapraszamy mieszkańców miasta Oświęcim i okolic do odwiedzenia Miasteczka Kolarskiego, gdzie przygotowano wiele atrakcji dla młodszych i starszych miłośników jednośladów m.in. konkursy, aktywności sportowe, prezentacje sprzętu, pokaz pierwszej pomocy oraz występy artystyczne. Na najmłodszych czekać będą stoiska animacyjne z konkursami oraz malowanie twarzy. 
Warto wybrać się do Miasteczka Kolarskiego na swoim rowerze, bo z pewnością nie zabraknie atrakcji dla rowerzystów.

 

Więcej o Karpackim Wyścigu Kurierów: www.carpathianrace.eu