Oświęcim zaprasza na questy – czyli wyprawy odkrywców!

Kto to jest prasoł? Co kryją tajemnicze wrota pod oświęcimskim zamkiem? Co to jest „bałwan oświęcimski” O tym dowiecie się, odwiedzając miasto Oświęcim. Jeśli masz wolny weekend, nie chcesz się nudzić w domu, szukasz aktywnej i bezpiecznej zabawy dla całej rodziny to propozycja dla Ciebie.
Zapraszamy małych i dużych odkrywców do miasta Oświęcim.

Quest to ogólnodostępna i bezpłatna gra, w którą można grać w dowolnej chwili. Wystarczy uważnie czytać wskazówki i rozwiązywać zagadki, by otrzymać końcowe hasło prowadzące do skarbu – pamiątkowej pieczęci!

W naszym queście zapraszamy na spacer alejami Bulwarów wzdłuż rzeki Soły i Starego Miasta. Waszym pomysłowym przewodnikiem będzie prasoł – dawny kupiec solny. Mało kto wie, że miasto Oświęcim w średniowieczu słynęło z handlu solą, którą spławiano rzeką z żup krakowskich. Stąd właśnie pochodzi nazwa rzeki Soły, przepływającej przez Oświęcim. Podczas spaceru poznacie bogactwo przyrodnicze i ciekawostki Bulwarów nad Sołą, a także historię handlu „białym złotem”.

Quest to bezpieczna i elastyczna propozycja, którą można modyfikować w zależności od aktualnych obostrzeń pandemicznych. To głównie spacer na otwartym powietrzu. Jeśli nie chcesz lub nie będzie to możliwe ze względów sanitarnych – nie musisz wchodzić do żadnych obiektów na trasie. W każdej chwili możesz zrobić przerwę, sam dostosowujesz tempo zwiedzania do potrzeb swoich i dzieci. Na trasie znajdują się liczne lokale gastronomiczne serwujące dania „na wynos”. Po spacerze można bezpiecznie odpocząć na ławeczce nad rzeką, a jeśli starczy sił – pojeździć na rolkach czy rowerze po licznych alejkach lub skorzystać z ogólnodostępnej siłowni zewnętrznej i placu zabaw. Czy może być wygodniej?

Nasza propozycja szczególnie dedykowana jest rodzinom z dziećmi. To wspólna ciekawa i mądra rozrywka. Skarb czyli pieczęć, do której docieramy na koniec questu to wspaniała forma zachęty dla dzieci do aktywnego wypoczynku. Zwiedzanie nie musi być nudne.

Spacer naszym questem w zajmie ok . 1 godziny.

Zapraszamy!

Quest są dostępne:
– w wersji papierowej:

w Centrum Informacji turystycznej w Oświęcimiu przy Rynku Głównym 2 ul. Leszczyńskiej 12 (w godzinach pracy)

– w aplikacji ”Questy- wyprawy odkrywców”:
https://play.google.com/store/apps/details?id=pl.bystep.questy.wyprawy.odkrywcow&gl=PL

– w internecie:
https://questy.org.pl/quest/spacer-z-prasolem-po-bulwarach
https://questy.org.pl/quest/z-romanem-mayzlem-spacer-po-oswiecimiu