Co robić

OŚWIĘCIMSKA STARÓWKA ZAPRASZA Odwiedź Miasto Oświęcim. Warto poznać jego ponad 800-letnia historię, zwiedzić Muzeum Zamek i Synagogę, pospacerować uliczkami Starówki, odpocząć na bulwarach nad Sołą i na Rynku. Miasto oferuje też ciekawe wydarzenia kulturalne.

Więcej

Oświęcim – Miasto Pokoju

Oświęcim to stare miasto, którego początki sięgają XII wieku. Zachowane zabytki i ślady przeszłości nadają mu specyficzny klimat. 800 letnia historia Oświęcimia ma w swoich kartach tragiczne lata.

Więcej
 
 

Historia miasta

Oświęcim należy do jednych z najstarszych polskich grodów kasztelańskich. Nie posiada swojej metryki, nie zachowały się również żadne bezpośrednie przekazy źródłowe związane z jego początkami. Z nazwą tej starej osady spotkano się po raz pierwszy dopiero w średniowiecznych kronikach. Oto najważniejsze fakty z historii naszego miasta:

Więcej

Tauron Life Festival Oświęcim

Tauron Life Festival Oświęcim to wyjątkowa inicjatywa na tle innych wydarzeń muzycznych w Polsce. Ideą festiwalu jest budowanie pokojowych relacji ponad granicami kulturowymi i państwowymi oraz walka z rasizmem i antysemityzmem, a narzędziami sztuka w jej różnorodnych formach – od muzyki, poprzez teatr i kino, po grafikę.

Więcej
 

Kalendarz

06
2018
Font Resize
Contrast