Tunele pod zamkiem – nowa atrakcja turystyczna w Oświęcimiu na każdą pogodę

Zamek piastowski jest wizytówką Oświęcimia. Do tej pory niewiele osób wiedziało, że wzgórze zamkowe kryje tajemnicze tunele z czasów zaboru austriackiego i okupacji niemieckiej. Od lipca tego roku Muzeum Zamek w Oświęcimiu udostępniło je zwiedzającym. Tunele pod zamkiem to nowa zaskakująca atrakcja turystyczna w Oświęcimiu, która sprawdza się w każdą pogodę.

Więcej

Co robić

OŚWIĘCIMSKA STARÓWKA ZAPRASZA - Odwiedź Miasto Oświęcim. Warto poznać jego ponad 800-letnia historię, zwiedzić Muzeum Zamek i Synagogę, pospacerować uliczkami Starówki, odpocząć na bulwarach nad Sołą i na Rynku. Miasto oferuje też ciekawe wydarzenia kulturalne.

Więcej
 
 

Przewodnicy po mieście Oświęcim

Chcesz ciekawie spędzić czas w Oświęcimiu? Dowiedzieć się wielu nowych informacji o jego historii i zabytkach? A może po prostu chcesz aktywnie pospacerować po oświęcimskiej starówce czy jej okolicach? Przedstawiamy Państwu listę rekomendowanych przewodników po mieście Oświęcim, którzy ukończyli kurs przewodników organizowany pod patronatem Urzędu Miasta Oświęcim w 2019 roku  i dzięki temu są dobrze przygotowani do oprowadzania po naszym mieście. Nazwisko i imię (kolejność alfabetyczna) telefon kontaktowy adres e-mail

Więcej

Historia miasta

Oświęcim należy do jednych z najstarszych polskich grodów kasztelańskich. Nie posiada swojej metryki, nie zachowały się również żadne bezpośrednie przekazy źródłowe związane z jego początkami. Z nazwą tej starej osady spotkano się po raz pierwszy dopiero w średniowiecznych kronikach. Oto najważniejsze fakty z historii naszego miasta:

Więcej
 
 

Szlak murali w Oświęcimiu

Zachęcamy do spaceru po Oświęcimiu nietypowym szlakiem - szlakiem murali. Miasto Oświęcim posiada unikatową kolekcję monumentalnych malowideł na budynkach zlokalizowanych w różnych częściach miasta. Większość z nich swoją tematyką nawiązuje do propagowania pokoju, przełamywania barier i stereotypów kulturowych, a także przekazywania ducha tolerancji. Stało się tradycją, iż znany artysta odsłania w Oświęcimiu zaprojektowany przez siebie mural, nawiązujący tematyką do pokojowego przesłania Life Festival Oświęcim, organizowanego przez Fundację Peace Festival. Wszystkie murale opatrzone są sygnaturami autorów.

Więcej

Kalendarz

02
2021

Nadchodzące wydarzenia

Więcej
 

Aktywność

Więcej
Font Resize
Contrast