Co robić

OŚWIĘCIMSKA STARÓWKA ZAPRASZA - Odwiedź Miasto Oświęcim. Warto poznać jego ponad 800-letnia historię, zwiedzić Muzeum Zamek i Synagogę, pospacerować uliczkami Starówki, odpocząć na bulwarach nad Sołą i na Rynku. Miasto oferuje też ciekawe wydarzenia kulturalne.

Więcej

Nowy Punkt Informacji Turystycznej na Rynku w Oświęcimiu!

W samym centrum miasta Oświęcim, na Rynku Głównym, w dawnym Ratuszu a obecnie nowo otwartym oddziale Muzeum Zamek w Oświęcimiu – od kilku tygodni działa kolejny Punkt Informacji Turystycznej w Oświęcimiu.

Więcej
 
 

Historia miasta

Oświęcim należy do jednych z najstarszych polskich grodów kasztelańskich. Nie posiada swojej metryki, nie zachowały się również żadne bezpośrednie przekazy źródłowe związane z jego początkami. Z nazwą tej starej osady spotkano się po raz pierwszy dopiero w średniowiecznych kronikach. Oto najważniejsze fakty z historii naszego miasta:

Więcej

Tauron Life Festival Oświęcim

Tauron Life Festival Oświęcim to wyjątkowa inicjatywa na tle innych wydarzeń muzycznych w Polsce. Ideą festiwalu jest budowanie pokojowych relacji ponad granicami kulturowymi i państwowymi oraz walka z rasizmem i antysemityzmem, a narzędziami sztuka w jej różnorodnych formach – od muzyki, poprzez teatr i kino, po grafikę.

Więcej
 

Kalendarz

08
2018
Font Resize
Contrast