Działania antysmogowe w Oświęcimiu

Miasto Oświęcim prowadzi wiele działań w zakresie poprawy jakości powietrza w Oświęcimiu.  Wszystkie informacje na ten temat dostępne są tutaj: https://oswiecim.pl/urzad-miasta/ochrona-powietrza/  Ponadto, pracownicy Wydziału Ochrony Środowiska pod nr tel 33 84 29 182 udzielą zainteresowanym osobom niezbędnych informacji.

Więcej

Oświęcimska Karta Mieszkańca – strona informacyjna

Oświęcimska Karta Mieszkańca upoważnia mieszkańców do określonych ulg. Posiadacze karty zapłacą 25 proc. mniej za wszystkie usługi na pływalni i na lodowisku Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Ulgą objęte będzie także zwiedzanie Muzeum Zamek z wyłączeniem wystaw czasowych, seanse filmowe w Naszym Kinie, działającym w Oświęcimskim Centrum Kultury.

Więcej
 
 

Miasto pokoju

Miasto Oświęcim od wielu lat prowadzi działania na rzecz pokoju dążąc do tego, aby było postrzegane w świadomości ludzi jako miejsce zrozumienia międzyludzkiego, tolerancji między narodami, dialogu społecznego, poszanowania dla innych kultur, ras, przekonań, narodowości. Wizerunek, do którego miasto dąży, a który jest konsekwentnie realizowany poprzez opisane poniżej działania, można określić hasłem "Oświęcim - Miasto Pokoju".

Więcej

Pokojowy mural w Oświęcimiu już gotowy!

Miasto Oświęcim wzbogaciło się o nowy mural. W Parku Pokoju powstało malowidło o długości 60 metrów. Jego autorką jest Anna Wardęga-Czaja, studentka Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie.

Więcej
 

Kalendarz

05
2024