Oświęcim. Miasto wita nowo narodzonych mieszkańców wręczając im upominek

1 czerwca 2018 roku ruszył projekt Urzędu Miasta pod nazwą Oświęcim dla malucha. Nowo narodzeni mieszkańcy otrzymają w prezencie podstawowe akcesoria jak: body, półśpiochy, czapeczkę, gryzak, czerwoną kokardkę wraz z kartką okolicznościową i naklejką, metryczkę, czyli kartonik z miejscem na wpisanie daty urodzin dziecka. W pakiecie będzie też zaproszenie do Miejskiej Biblioteki Publicznej Galeria Książki oraz list powitalny

Więcej

Nowy Punkt Informacji Turystycznej na Rynku w Oświęcimiu!

W samym centrum miasta Oświęcim, na Rynku Głównym, w dawnym Ratuszu a obecnie nowo otwartym oddziale Muzeum Zamek w Oświęcimiu – od kilku tygodni działa kolejny Punkt Informacji Turystycznej w Oświęcimiu.

Więcej
 
 

Miasto pokoju

Miasto Oświęcim od wielu lat prowadzi działania na rzecz pokoju dążąc do tego, aby było postrzegane w świadomości ludzi jako miejsce zrozumienia międzyludzkiego, tolerancji między narodami, dialogu społecznego, poszanowania dla innych kultur, ras, przekonań, narodowości. Wizerunek, do którego miasto dąży, a który jest konsekwentnie realizowany poprzez opisane poniżej działania, można określić hasłem "Oświęcim - Miasto Pokoju".

Więcej

Szlak murali w Oświęcimiu

Zachęcamy do spaceru po Oświęcimiu nietypowym szlakiem - szlakiem murali. Miasto Oświęcim posiada unikatową kolekcję monumentalnych malowideł na budynkach zlokalizowanych w różnych częściach miasta. Większość z nich swoją tematyką nawiązuje do propagowania pokoju, przełamywania barier i stereotypów kulturowych, a także przekazywania ducha tolerancji. Stało się tradycją, iż znany artysta odsłania w Oświęcimiu zaprojektowany przez siebie mural, nawiązujący tematyką do pokojowego przesłania Life Festival Oświęcim, organizowanego przez Fundację Peace Festival. Wszystkie murale opatrzone są sygnaturami autorów.

Więcej
 

Kalendarz

10
2019
Font Resize
Contrast