Oświęcimska Karta Mieszkańca – strona informacyjna

Wygląda Oświęcimskiej Karty Rodziny

Oświęcimska Karta Mieszkańca upoważnia mieszkańców do określonych ulg. Posiadacze karty zapłacą 25 proc. mniej za wszystkie usługi na pływalni i na lodowisku Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Ulgą objęte będzie także zwiedzanie Muzeum Zamek z wyłączeniem wystaw czasowych, seanse filmowe w Naszym Kinie, działającym w Oświęcimskim Centrum Kultury. Otrzyma ją każda osoba zamieszkała w Oświęcimiu i odprowadzająca podatki do oświęcimskiego Urzędu Skarbowego oraz członkowie rodziny. Również rolnicy, osoby bezrobotne czy pozostające na zasiłku, zamieszkałe w Oświęcimiu, mogą ubiegać się o kartę.

Uchwała Nr XXXI/607/17 Rady Miasta Oświęcim sprawie przyjęcia Programu „Oświęcimska Karta Mieszkańca”

W załącznikach można znaleźć zarządzenie nr 0050.108.2017 Prezydenta Miasta Oświęcim w sprawie regulaminu korzystania z Oświęcimskiej Karty Mieszkańca oraz wzoru dokumentów związanych z Programem „Oświęcimska Karta Mieszkańca”, a także wniosek w wersji edytowalnej o wydanie Oświęcimskiej Karty Mieszkańca.

Wniosek można zapisać lokalnie, wypełnić elektronicznie i wypełniony – wydrukować.

Osoby niepełnosprawne mogą składać wnioski o wydanie Oświęcimskiej Karty Mieszkańca na parterze budynku Urzędu Miasta Oświęcim przy ul. Zaborskiej 2 w pokoju nr 1. Sposób odbioru OKM ustalany będzie telefonicznie.

Wniosek Okm

Zarzadzenie 0050 108 2017