Akcja promocyjna „Oświęcim dla Malucha”

W Międzynarodowym Dniu Dziecka  – 1 czerwca 2018 roku – ruszył nowy projekt promocyjny Urzędu Miasta pod nazwą Oświęcim dla malucha. Nowo narodzeni mieszkańcy będą otrzymywać w powitalnym prezencie od Urzędu Miasta Oświęcim podstawowe akcesoria jak: body, półśpiochy, czapeczkę, gryzak, czerwoną kokardkę wraz z kartką okolicznościową i naklejką, metryczkę, czyli kartonik z miejscem na wpisanie daty urodzin dziecka. W pakiecie będzie też zaproszenie do Miejskiej Biblioteki Publicznej Galeria Książki oraz list powitalny od Prezydenta Miasta Oświęcim.

Jak podkreśla Janusz Chwierut prezydent Oświęcimia jest to element budowania więzi malucha z miastem od przysłowiowej „kołyski”. Z kolei pomysłodawczyni projektu radna Sylwia Biesik-Żak uważa, że będzie to miłe powitanie w Oświęcimiu najmłodszych mieszkańców miasta. – Upominkami chcemy podkreślić ten ważny moment, jakim są narodziny. Chcemy w ten sposób zacieśnić więzy pomiędzy maluchami, a miastem. Dzieci są naszą przyszłością, nadzieją i nową energią – wyjaśnia Sylwia Biesik-Żak.

Upominki przysługują dzieciom, które urodziły się po 1 czerwca 2018 roku i po tej dacie oraz są zameldowane w Oświęcimiu. Przygotowuje je oświęcimska firma Lullalove. Po zameldowaniu nowo narodzonego dziecka w oświęcimskim Urzędzie Stanu Cywilnego lub w przypadku dziecka urodzonego poza Oświęcimiem w Wydziale Spraw Obywatelskich i wypełnieniu formularza zgłoszeniowego, pakiet powitalny malucha zostanie od razu wręczony dumnym rodzicom.

Szczegóły akcji opisane są w Regulaminie dostępnym tutaj: Regulamin Oświęcim Dla Malucha