03.08.2018

75. TOUR DE POLOGNE w Oświęcimiu

W dniu 7 sierpnia 2018 przez powiat oświęcimski w tym Oświęcim przejedzie IV etap wyścigu kolarskiego 75. TOUR DE POLOGNE UCI World TOUR 2018. Sart nastąpi w Jaworznie, a meta w Szczyrku. Zapraszamy wszystkich miłośników kolarstwa do kibicowania najlepszym kolarzom świata. Apelujemy też do kierowców o wyrozumiałość w ziwązku z planowanym chwilowym zamknięciem dróg.

Około godziny 12.45. planowany jest wjazd kolarzy na teren powiatu oświęcimskiego od strony Chełmu Śląskiego, przez Most Galicyjski w Chełmku, drogą wojewódzką nr 780. Następnie trasa wyścigu poprowadzi w kierunku Oświęcimia gdzie  ulicami: Oświęcimską w Gorzowie, ulicą Krakowską w Broszkowicach.

W Oświęcimiu wyścig przejedzie ulicami Konopnickiej, Powstańców Śląskich ,Wyzwolenia, Kolbego do Rajska, aż do ulicy Wilamowickiej w Rajsku i dalej przez Wilczkowice, Skidziń i Zasole. Wjeżdżając do Zasola Bielańskiego kolarze wjadą już na teren województwa śląskiego i skierują się do Hecznarowic, po czym ulicami Kęt, skierują się do Kobiernic.

W związku z powyższym w dniu 7 sierpnia br. od godziny 12.30 do 13.40 ruch na trasie wyścigu zostanie wstrzymany. Apelujemy do kierowców , aby w czasie trwania wyścigu skorzystali z dróg alternatywnych,  co pozwoli na uniknięcie nieplanowanego postoju.