12.07.2011

Brązowy medal ME Juniorów dla zawodniczki UKP Unia Oświęcim

Katarzyna Górniak zdobyła brązowy medal w pływaniu na 50 metrów stylem grzbietowym podczas rozgrywanych w Belgradzie Mistrzostw Europy Juniorów. Zawodniczka Uczniowskiego Klubu Pływackiego Unia Oświęcim, podczas rozegranego kilkadziesiąt minut wcześniej półfinału, ustanowiła również nowy rekord Polski Juniorów 16-letnich rezultatem 0.29,13 sekundy. W finale osiągnęła nieznacznie gorszy czas 0.29,23 sekundy. Wynik ten wystarczył do zdobycia 3 miejsca w Europie.

Katarzyna Górniak trenuje pod okiem Alicji Woźnickiej. W wyścigu sztafetowym 4×200 metrów stylem dowolnym, w którym reprezentacja Polski zdobyła brązowy medal płynął uczeń oświęcimskiej Szkoły Mistrzostwa Sportowego Michał Poprawa. Zawodnik ten jest prowadzony przez trenera SMS Przemysława Ptaszyńskiego.