27.04.2023

DZIEŃ FLAGI RP ORAZ 232. ROCZNICA UCHWALENIA KONSTYTUCJI 3 MAJA

3 maja, w 232. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja, Prezydent Miasta Oświęcim Janusz Chwierut zaprasza na uroczystości, które rozpoczną się o godz. 9.30 śpiewaniem pieśni patriotycznych wspólnie z chórem Auxilium w Sanktuarium Matki Bożej Wspomożenia Wiernych.

O 10 przewidziano mszę św. w intencji Ojczyzny od mieszkańców Oświęcimia do udziału w której zapraszamy wiernych. (zbiórka pocztów sztandarowych o 9.50 przed głównym wejściem do kościoła)

Po mszy zapraszamy do przejścia w paradzie patriotycznej. Chętnych do poniesienia wraz z harcerzami 20 metrowej biało-czerwonej flagi zapraszamy na godz. 11.00 na Rynek Główny.
Parada przejdzie przez Rynek i zatrzyma się najpierw pod Pomnikiem Niepodległości przy ul. Dąbrowskiego, gdzie złożone zostaną kwiaty, a później przejdzie na Plac Tadeusza Kościuszki, gdzie wspólnie odśpiewamy hymn Polski, żołnierze WOT podniosą flagę na maszt, wysłuchamy przemówienia Prezydenta Miasta oraz oddamy hołd twórcom konstytucji składając kwiaty na płycie Grobu Nieznanego Żołnierza.
(delegacje planujące złożyć kwiaty prosimy i przygotowanie wizytówek do sprawnej zapowiedzi delegacji przez konferansjera)

Zapraszamy mieszkańców miasta i okolic do licznego udziału oraz zabrania ze sobą barw narodowych i gromkiego śpiewania hymnu.

W tym dniu Urząd Miasta Oświęcim w godz. od 9.30 do 12.30 na Rynku przygotował stoisko patriotyczne, gdzie będzie można pomalować twarz w barwy narodowe i otrzymać:
– pamiątkową naklejkę,
– dyplom małego patrioty,
– chorągiewki biało-czerwone,
– kokardkę narodową.

2 maja przypada święto flagi. Zachęcamy naszych mieszkańców i okolic do udekorowaniami nimi domów, balkonów czy okien.

ZAPRASZAMY DO WSPÓLNEGO ŚWIĘTOWANIA !