24.05.2011

Gala Sportu – podsumowanie VI Plebiscytu na Najpopularniejszego Sportowca Oświęcimia 2010 roku

Najpopularniejszym sportowcem Oświęcimia 2010 w szóstym już plebiscycie, ogłoszonym przez Urząd Miasta i redakcję „Głosu Ziemi Oświęcimskiej” została, podobnie jak w ubiegłym roku, Paulina Sikora Uczniowski Klub Pływacki "Unia Oświęcim". Głosowało na nią 517 czytelników.

Drugie miejsce zajęła Magdalena Kraszewska z Oświęcimskiego Klubu Karate z liczbą 325 głosów. Trzeci był Jakub Pawlusiak z UKS Polfin Oświęcim na którego oddano 258 głosów.

Najpopularniejsza zawodniczka otrzymała od prezydenta miasta Janusza Marszałka czek na 500 zł, statuetkę, dyplom oraz upominki. Dla zawodników zajmujących drugie i trzecie miejsce organizatorzy przygotowali statuetki, dyplom oraz upominki.

Po raz kolejny plebiscytowi patronował Paweł Korzeniowski, który w materiale filmowym przekazał gratulacje wyróżnionym sportowcom. W Gali Sportu wzięli też udział czytelnicy biorący udział w głosowaniu. Dla nich również przygotowano zestawy upominków.

Do plebiscytu kluby, stowarzyszenia i organizacje sportowe zgłosiły 18 kandydatów. W sumie do redakcji wpłynęło 1.762 głosów.

Galę Sportu uświętnił występ Zespołu Shake z Miejskiego Gimnazjum nr 2 w Oświęcimiu a poprowadzili ją Apolonia Maj, dyrektor OCK oraz Marek Tarnowski naczelnik Wydziału Promocji Urzędu Miasta.

Sylwetki sportowe zwycięzców plebiscytu:

Paulina Sikora (Uczniowski Klub Pływacki UNIA Oświęcim), pływanie.

Lista jej osiągnięć jest długa. Do ostatnich należy brązowy medal na 200 metrów stylem motylkowym i srebrny na 400 metrów stylem zmiennym na Mistrzostwach Polski w Ostrowcu Świętokrzyskim. Pobiła rekord życiowy na obu dystansach. Zabrakło jej pół sekundy, aby zakwalifikować się do Mistrzostw Świata seniorów w pływaniu.Trenerem prowadzącym zawodniczkę jest Marek Dorywalski.

Magdalena Kraszewska (Oświęcimski Klub Karate), karate.

Najbardziej utytułowana zawodniczka w oświęcimskim klubie. Najlepsza juniorka w Polsce. Zajęła w sezonie 2010 I miejsce na Mistrzostwach Polski Oyama Karate Kata (walka z cieniem) w Oświęcimiu oraz w Mistrzostwach Polski Oyama Karate Kobudo (walka z bronią) w Oświęcimiu. Dodatkowo podczas tych zawodów otrzymała tytuł najlepszej zawodniczki Mistrzostw Polski. Najlepsza (I miejsce) na Mistrzostwach Wielkopolski Oyama Karate Kata w Kole, na Mistrzostwach Województwa Lubuskiego Oyama Karate Kata i Kobudo w Żaganiu. W rankingu OYAMA PFK Magdalena Kraszewska zajęła I miejsce w kategorii junior.

Jakub Pawlusiak (UKS Polfin Oświęcim), tenis stołowy.

Brązowy medalista Małopolski w grze podwójnej (debel) z sezonu 2008/9. W tym też sezonie zdobył Mistrzostwo Oświęcimia i Powiatu Oświęcimskiego w kategoriach młodzików. W bieżącym sezonie 2010/11 jest czołowym młodzikiem woj. małopolskiego, co zaowocowało powołaniem do kadry województwa małopolskiego w swojej kategorii. Jest najmłodszym zawodnikiem w II-ligowej drużynie męskiej w tenisie stołowym UKS PolfinOświęcim.