28.09.2022

Oświęcim. Ekopiknik w parku Pokoju

Plakat zmiejscem, terminem i godzinami imprezyW niedzielę, 2 października, zapraszamy na ekologiczny piknik w ramach akcji „Czyste, zielone miasta”. W programie sadzenie drzew w parku Pokoju oraz sprzątanie drugiej jeszcze nieurządzonej części parku. Dla osób zaangażowanych w sprzątanie organizatorzy zapewnią solidną porcję prażonych.
Będzie też dobra zabawa, każdy będzie mógł wykonać swojego ekoludka, zobaczyć jak samodzielnie dać książkom „drugie życie” czy przygotować przybory szkolne. O ciepłą zupę dla wszystkich zadba szef kuchni Sebastian „Szromu” Schrom – uczestnik telewizyjnego programu Hell’s Kitchen. Na stoisku informacyjnym programu Czyste powietrze będzie można dowiedzieć się, jak otrzymać dotację na wymianę pieca czy wziąć udział w konkursie, w którym można wygrać jesienne kwiaty. Na stoisku Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji będzie można skosztować smacznej wody kranowej. Będzie też stoisko promujące adopcję zwierząt przygotowane przez OTOZ Animals Oświęcim.
Zapraszamy do wspólnego spędzenia niedzieli na ekopikniku w Parku pokoju. Początek w niedzielę 2 października o godzinie 11, zakończenie o godzinie 16.

Wydarzenie jest organizowane w Roku Troski o Środowisko Naturalne.

Szczegółowy program

 

 

Plakat zmiejscem, terminem i godzinami imprezy