04.06.2018

Oświęcim. Galeria Książki zaprasza na Noc Bibliotek

9 czerwca w całej Polsce będzie można nocą odwiedzić biblioteki. Również naszą Galerię Książki, która przygotowała spotkanie z Tomaszem Sekielskim o godzinie 20.  Tomasz Sekielski  jest pomysłodawcą i założycielem wydawnictwa „Od deski do deski”, dziennikarzem śledczym, reporterem, korespondentem, pisarzem i reżyserem. Obecnie również wydawcą. Jest twórcą wielu programów telewizyjnych (m.in. Prześwietlenie, Teraz My!, Czarno na białym, Po prostu), a także filmów dokumentalnych (m.in. Władcy marionetek). Jest autorem bestsellerowej trylogii „Sejf” oraz trylogii „SUSZA”, której ostatnia część ukaże się w maju 2018 roku. Wyróżniony prestiżowymi nagrodami: m.in. Dziennikarz Roku, Grand Press, Wiktory, Telekamery, Niptel. 

Noc Bibliotek to ogólnopolska wieczorno-nocna akcja w niekonwencjonalny sposób promująca czytanie i biblioteki jako najbardziej otwarte i dostępne instytucje kultury z ofertą dla osób w każdym wieku, z których zasobów warto korzystać.
Hasło tegorocznej akcji to „RzeczpospoCzyta” – w wyjątkowym roku 100 lat niepodległości Polski czytamy polską literaturę, oglądamy ilustracje polskich twórców,  zajmujemy się rodzimą sztuką, przyrodą, poznajemy polską historię sprzed stulecia i tę bliższą, a także wyobrażamy sobie Polskę za 100 lat.