28.08.2018

Oświęcim. Kryta pływalnia nagrodzona tytułem „Modernizacja Roku 2017”

Kryta pływalnia cieszy się powodzeniem wśród mieszkańców Oświęcimia. A ostatnio nowoczesny i funkcjonalny obiekt został dostrzeżony w Ogólnopolskim Konkursie „Modernizacja Roku”uzyskując tytuł „Modernizacja Roku 2017” w kategorii sport i rekreacja. Oświęcim wyprzedził wiele miast i instytucji, które zgłosiły swoje inwestycje do plebiscytu.
Uroczyste wręczenie nagród odbyło się podczas gali w Zamku Królewskim w Warszawie. W imieniu miasta, przyznaną przez jury, statuetkę i tytuł „Modernizacja Roku 2017”dla krytej pływalni odebrał prezydent Janusz Chwierut. – Nie ukrywam, że jest to dla nas duże wyróżnienie, dostrzeżenie nie tylko funkcjonalności rozwiązań, ale też walorów architektonicznych obiektu – mówi prezydent Oświęcimia Janusz Chwierut. – Przebudowę prowadziliśmy tak, aby połączyć sport wyczynowy z rekreacją, której do tej pory brakowało na krytej pływalni. Dzisiaj widać, że był to trafiony pomysł, bo oświęcimianie chętnie i licznie odwiedzają obiekt – podkreśla. Jak wyjaśnia średnio dziennie z atrakcji pływalni korzysta ponad 1000 osób. Jest też przekonany, że przygotowana w ubiegłym roku specjalna karta z 25 proc. zniżką na usługi m. in. na pływalni znacznie wpływa na ten wynik. Oświęcimską Kartę Mieszkańca ma już blisko 8400 osób z naszego miasta. Z kolei Oświęcimską Kartą Seniora, która pozwala na korzystanie z pływalni, od poniedziałku do piątku do godziny 15 za symboliczną złotówkę, dysponuje ponad 3000 mieszkańców powyżej 60. roku życia.
Tytułem „Modernizacja Roku 2017„ obok miasta dysponuje też zarządca pływalni, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, którym kieruje Agata Gworek oraz projektant Tomasz Konopski z Architektonicznego Biura Projektowego Konopski & Konopski i wykonawca inwestycji – Bielskie Przedsiębiorstwo Budownictwa Przemysłowego S. A., którego prezesem jest Bogusław Rudziński.
Konkurs „Modernizacja Roku” odbywa się od ponad 20 lat. Promuje najciekawsze dokonania polskich inwestorów, projektantów i wykonawców w zakresie modernizacji, rewitalizacji, remontów czy renowacji oraz przeobrażania obiektów i przestrzeni. Liczba nadsyłanych zgłoszeń z całego kraju świadczy o randze konkursu. W tegorocznej 21. edycji konkursu startowało 540 inwestycji z całego kraju. Do finału zakwalifikowano 53 obiekty, które wcześniej były wizytowane przez jury. Nagrody przyznano w 12 kategoriach. W każdej z nich jest jedna główna nagroda tytuł „Modernizacja Roku 2017”.