24.03.2021

Oświęcim. Ledowe ekrany wyświetlają informacje dla pasażerów komunikacji miejskiej

Ledowy ekran, na którym wyświetlana jest informacja o czasie przyjazdu i odjazdu autobusówTrzy tablice informacji pasażerskiej, które znajdują się przystankach przy ulicy Dąbrowskiego już działają. Pokazują podróżnym czas przyjazdu i odjazdu autobusów Miejskiego Zakładu Komunikacji, a także informację o opóźnieniach. Dla osób niewidomych są komunikaty głosowe. Czwarta tablica, która znajduje się przy kościele parafialnym zostanie uruchomiona później, po usunięciu awarii zasilania.
Kolejne ledowe ekrany pojawią się w połowie roku przy ulicach: Powstańców Śląskich, Stanisławy Leszczyńskiej, Jędrzeja Śniadeckiego i alei Juliusza Słowackiego.
Istotnym elementem inwestycji komunikacyjnej są biletomaty, które zamontowane zostaną w trzech lokalizacjach.

Montaż 11 tablic oraz biletomatów kosztuje 1,35 mln zł. Miasto pozyskało na tę inwestycję dofinansowanie unijne w wysokości 1 mln zł.

 

Loga

Ledowy ekran, na którym wyświetlana jest informacja o czasie przyjazdu i odjazdu autobusówLedowy ekran, na którym wyświetlana jest informacja o czasie przyjazdu i odjazdu autobusówLedowy ekran, na którym wyświetlana jest informacja o czasie przyjazdu i odjazdu autobusów