14.06.2018

Oświęcim. Na czas TLFO 2018 ul. Legionów będzie zamknięta, na osiedlu Zasole w sobotę utrudnienia w ruch w związku z biegiem ulicznym

Kolejna edycja Tauron Life Festival Oświęcim spowoduje utrudnienia w ruchu drogowym. W piątek, 15 czerwca, od godziny 8 do niedzieli, 17 czerwca, do godziny 6 całkowicie nieprzejezdna będzie ul. Legionów na odcinku od ronda Solidarności do ronda im. Kazimierza Płonki. Bieg uliczny Run 4 Life planowany na sobotę, 16 czerwca,  związany będzie z utrudnieniami w ruchu pojazdów na trasie biegu w godzinach od 8 do 13. Trasa biegu prowadzi ulicami: Garbarską, Krętą, Szarych Szeregów, Obozową, Więźniów Oświęcimia, Bartoszewskiego (teren Państwowego Muzeum Auschwitz-Birkenau) oraz ul. Leszczyńskiej.
Organizatorzy proszą mieszkańców, aby w tych godzinach nie pozostawiać samochodów na trasie biegu. Pojazdy, które będą stanowiły zagrożenie dla bezpieczeństwa uczestników biegu zostaną odholowane na koszt właściciela.
Trasa biegu będzie zabezpieczona przez służbę ochrony, Policję oraz Ochotniczą Straż Pożarną.
Fundacja Peace Festival oraz Starostwo Powiatowe w Oświęcimiu jako organizatorzy biegu zapewniają, że dołożą wszelkich starań, aby utrudnienia w ruchu były jak najmniej uciążliwe.
Dodatkowo dla mieszkańców osiedla Pileckiego, już w piątek po południu oraz w sobotę od godzin porannych Państwowe Muzeum Auschwitz-Birkenau udostępni parking po byłej bazie PKSiS Oświęcim.
Za wszelkie utrudnienia organizatorzy przepraszają.