16.01.2020

Oświęcim. Oświęcimski Rower Aglomeracyjny już od maja

Wizualizacja stacji rowerów przed MBP

Miasto podpisało umowę z Nextbike Polska, który został operatorem Systemu Rowerów Aglomeracyjnych w Oświęcimiu. Uruchomienie systemu obejmie udostępnienie 90 rowerów, w tym 18 dziecięcych i 9 stacji zlokalizowanych w Oświęcimiu, Harmężach oraz Brzezince . Aby móc dokonywać wypożyczeń, niezbędna będzie wcześniejsza rejestracja za pośrednictwem specjalnego serwisu internetowego. Rowery będzie można wypożyczać przez całą dobę, we wszystkie dni tygodnia również przez aplikację mobilną. Stacje będą dostępne przez całą dobę od początku maja do końca października.
Każda z nich wyposażona jest w terminal z panelem informacyjnym i sterującym. Na 9 stacjach będzie łącznie 110 stojaków rowerowych oraz 90 rowerów, w tym 18 dziecięcych. Klienci systemu Oświęcimskiego Roweru Aglomeracyjnego ( ORA) będą mieli prawo do bezpłatnego korzystania z roweru przez pierwsze 20 minut. Wysokość maksymalnych stawek stosowanych w określonych przedziałach czasowych nie może przekroczyć: 1) 10,00 zł – stawka inicjalna, 2) 1,00 zł – stawka za korzystanie z roweru od 21 do 60 minuty (pierwsza godzina), 3) 2,00 zł – stawka za korzystanie z roweru od 61 do 120 minuty (druga godzina), 4) 3,00 zł – stawka za korzystanie z roweru od 121 do 180 minuty (trzecia godzina), 5) 4,00 zł – stawka za korzystanie z roweru od 181 minuty (godzina czwarta i każda następna rozpoczęta godzina).

Stacje będą znajdowały się przy krytej pływalni, Miejskiej Bibliotece Publicznej, Rynku Głównym, przy bulwarach, Parku Pojednania Narodów, parku Zasolu, dworcu PKP, Brzezince i Harmężach.

Wizualizacja stacji rowerów przed MBPWizualizacja rowerów