13.06.2023

Oświęcim. Park and Ride otwarty dla turystów odwiedzających Muzeum Auschwitz

Parking wielopoziomowy Park and RideMuzeum Auschwitz uruchomia nowe Centrum Obsługi Odwiedzających. Od 15 czerwca turyści będą wchodzić do obiektu od strony ulicy Więźniów Oświęcimia. Stamtąd przejdą do Miejsca Pamięci, a po wizycie wracając do budynku pójdą osobnymi przejściami podziemnymi.
Przeniesienie obsługi odwiedzających, która do tej pory znajdowała się przy ul. Stanisławy Leszczyńskiej, może spowodować utrudnienia komunikacyjne na osiedlu Zasole, zwłaszcza w rejonie ulicy Pileckiego. Mieszkańcy tej części miasta obawiają się wzmożonego ruchu samochodów i problemów z zajmowaniem osiedlowych parkingów przez turystów. Miasto stara się im pomóc w rozwiązaniu tych trudności. – Mamy świadomość tego, że oddanie Centrum może być uciążliwe dla mieszkańców tej części miasta. Stąd przygotowaliśmy rozwiązanie i zaproponowaliśmy odwiedzającym skorzystanie z naszego parkingu wielopoziomowego Park and Ride. Tam będą mogli zostawić swój samochód, a następnie przemieścić się w rejon Muzeum Auschwitz specjalną linią M – mówi Andrzej Bojarski, zastępca prezydenta Oświęcimia.
Korzystanie z Park and Ride, który znajduje się przy ulicy Powstańców Śląskich będzie wiązało się z wykupieniem biletu MZK. Nowa linia M będzie kursowała co 30 minut od godziny 9 do 16. – Dzięki temu turyści będą mogli zaparkować w bezpiecznym miejscu, skorzystać z przewozu do muzeum. W tym rejonie będzie mniej aut, co będzie korzystne zarówno dla odwiedzających, jak i mieszkańców – dodaje Andrzej Bojarski.

Schemat przejazdu i rozkład linii M

 

Nowe miejsce obsługi odwiedzających muzeum . W tle budynek, po bokach miejsca postojowe

Parking wielopoziomowy Park and Ride