02.06.2022

Oświęcim. Pomoc dla Ukrainy płynie ze wszystkich stron

na pierwszym planie widać rozładunek paczek z pomocą dla Sambora. Wśród osób noszących paczki jest prezydent OświęcimiaZ pomocą dla samborzan wyruszył kolejny transport humanitarny. Pod koniec maja stronie ukraińskiej zostały przekazane niezbędne rzeczy ofiarowane przez mieszkańców Oświęcimia, Ballan-Mire, Mions, Lion i Cori. W transporcie znalazły się też artykuły pierwszej potrzeby zakupione ze środków zebranych przez miasto partnerskie Kerpen i Towarzystwo Miłośników Lwowa i Kresów Południowo-Wschodnich Klub Samborzan w Oświęcimiu. Pomoc trafiła nie tylko do samborzan, ale także do Domu Polskiego i Towarzystwa Kultury Polskiej Ziemi Lwowskiej.
W przekazaniu darów uczestniczyli prezydent Oświęcimia Janusz Chwierut, mer Sambora Jurij Hamar wraz ze swoim zastępcą oraz pracownicy spółek miejskich z obu miast. Mer Sambora wyraził ogromną wdzięczność za pomoc płynącą z Oświęcimia oraz z miast zagranicznych.
Organizacja transportu była możliwa dzięki wsparciu Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej, Oświęcimskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego oraz strażaków oświęcimskiej Ochotniczej Straży Pożarnej.

Na palecie stoi dużo paczek z napisem dla Domu Polskiego w Samborze

na pierwszym planie widać rozładunek paczek z pomocą dla Sambora. Wśród osób noszących paczki jest prezydent OświęcimiaTrwa rozładunekDwaj mężczyźni rozpakowują paczkiDelegacja polska i ukraińska na wspólnym zdjęciu