19.07.2018

Oświęcim. Święto tańca i folkloru

Od 28 lipca do 5 sierpnia 2018 roku na pięciu głównych estradach – w Wiśle, Szczyrku, Żywcu, Makowie Podhalańskim i Oświęcimiu – będą się odbywały koncerty w ramach 55. Tygodnia Kultury Beskidzkiej. 

Koncerty w Oświęcimiu będą się odbywały tradycyjnie na estradzie obok Oświęcimskiego Centrum Kultury – początek godzina 18.

Tydzień Kultury Beskidzkiej to nie tylko święto folkloru i sztuki ludowej, ale przede wszystkim tańca, śpiewu, muzyki, zabawy i radości. Impreza jest doskonałą okazją do kontaktu z rodzimą kulturą ludową, jak również do zapoznania się z różnorodną i niejednokrotnie orientalną kulturą innych państw i narodów. To najstarsza, największa i najdłużej trwająca w Europie impreza folklorystyczna wpisana w kalendarz światowych spotkań folklorystycznych odbywających się pod patronatem C.I.O.F.F. – Międzynarodowej Rady Stowarzyszeń Folklorystycznych, Festiwali i Sztuki Ludowej.

W ramach 55. TKB, oprócz prezentacji na pięciu głównych estradach, będą się odbywały cykliczne imprezy w innych miejscowościach: 24. Festyn Istebniański w Istebnej, 49. Festiwal Folkloru Górali Polskich w Żywcu, 29. Międzynarodowe Spotkania Folklorystyczne w Żywcu, 71. Gorolski Święto w Jabłonkowie, 40. Wawrzyńcowe Hudy w Ujsołach.

Tygodniowi Kultury Beskidzkiej w Oświęcimiu będzie towarzyszyła wystawa fotografii Ryszarda Kozłowskiego pt. „Tydzień Kultury Beskidzkiej w Oświęcimiu” oraz koncert pt. „Folkowe klimaty” – 4 sierpnia o godzinie 18:00 – w którym wezmą udział: Kapela Pieczarki, Kapela Hanki Wójciak i Hoverla.

Więcej:

http://www.ock.org.pl/55.-Tydzien-Kultury-Beskidzkiej-4848.html