20.10.2021

Oświęcim. W parku na Zasolu prowadzone są prace związane z jego poszerzeniem

Na pierwszym planie widać dwie nowe aleje z kostki brukowej, jedna czerwona druga szara. Na dalszym planie stoją słupy oświetlenioweWykonawca przygotował już większość ścieżek, a na placu zabaw stanęły urządzenia dla małych dzieci. Montowane są też słupy oświetleniowe. Równocześnie sadzone są rośliny ozdobne i krzewy. Będą też nowe drzewa. W parku będzie niewielki obelisk poświęcony rtm. Witoldowi Pileckiemu. Przy alejkach spacerowych ustawione zostaną ławki. Zdaniem prezydenta Janusza Chwieruta będzie to idealne miejsce do spacerów, a przejście do wydzielonej Alei Drzew Pamięci, w której znajdzie się 17 drzew z miast naznaczonych historią, będzie też okazją do refleksji i zadumy. – Z pewnością będzie chętnie odwiedzane nie tylko przez mieszkańców, ale również turystów – uważa prezydent.

Prace przy zagospodarowaniu drugiej części parku ruszyły w lipcu, a zakończą pod koniec listopada. Inwestycja jest dofinansowana w ramach VI edycji Oświęcimskiego Strategicznego Programu Rządowego. Całość prac ma kosztować ok. 1,6 mln zł. Z programu na ten cel trafi ok. 1,3 mln zł.

Na pierwszym planie widać dwie nowe aleje z kostki brukowej, jedna czerwona druga szara. Na dalszym planie stoją słupy oświetleniowe

Przy nowej alei widać niskie drzewa i fragment pustego placu

Na pierwszym planie kolorowe urządzenia do zabawy dla dzieciNa pierwszym planie centralną aleję wokół parku