04.09.2018

Oświęcim. Wielkie rowerowe święto. Małopolska Tour

Oświęcim będzie ostatnim z miast, do którego w tym roku zawita wielkie święto miłośników „dwóch kółek”, czyli Małopolska TOUR. Oprócz rowerowych zmagań na trasach o różnej długości, nie zabraknie też wielu atrakcji, a wśród nich koncertów Lao Che i Ørganka, pokazów ewolucji na rowerach MTB, BMX i bicyklach czy przejażdżek na zabytkowych rowerach. To jednak nie wszystko – każdy będzie mógł też „wykręcić” samodzielnie pyszny koktajl na blender bike’u, a nawet spróbować jazdy po mobilnym torze grawitacyjnym! – Małopolska od lat pokazuje, że jest idealnym miejscem do jazdy na rowerze – budujemy trasy rowerowe, ale też organizujemy ciekawe wydarzenia. Jednym z nich jest wielkie święto rowerzystów, czyli Małopolska TOUR. W ubiegłorocznym finale wydarzenia wzięły udział setki oświęcimian. Jestem przekonany, że tak będzie też tym razem, bo atrakcji w tym roku planujemy jeszcze więcej – mówi marszałek Jacek Krupa, który sam pojedzie w rajdzie w rowerowym w Oświęcimiu. Zachęca również do tego, aby na wielki finał Małopolska TOUR w Oświęcimiu zabrać ze sobą przyjaciół i dać się wspólnie porwać wspaniałej, rowerowej zabawie.

Jedź i baw się z nami

W niedzielę, 9 września, każdy mieszkaniec będzie mógł wziąć udział w rajdzie na trasach o różnej długości: MINI (16 km), MIDI (31 km) lub MAXI (36 km). Wszyscy uczestnicy na starcie otrzymają koszulkę i numer startowy, a na mecie – posiłek pozwalający na regenerację sił. Ale to nie wszystko, gdyż na urokliwych bulwarach w Oświęcimiu, będzie również czekać specjalnie przygotowana strefa food-truckowa. Będzie też okazja do tego, aby wsiąść na blender bike’a, czyli specjalny rower stacjonarny z podłączonym blenderem. Wystarczy kilka ruchów oraz ulubionych owoców, aby „wykręcić” pyszny i zdrowy koktajl!

To jednak dopiero początek atrakcji, które będą czekać po przejechaniu rajdu. Mali miłośnicy „dwóch kółek” będą mogli wziąć udział w szkoleniach z bezpiecznej jazdy na rowerze prowadzonych przez profesjonalnych instruktorów. Radości nie zabraknie też w specjalnej strefie zabaw dla dzieci oraz podczas spotkań z zabytkowymi rowerami. Zaplanowano też przedstawienia pokazujące historię jazdy „na dwóch kółkach” w pigułce.

Daj się ponieść emocjom

Na jeszcze więcej atrakcji będzie można liczyć z kolei podczas pokazów dirt jumpingu, czyli ewolucji na rowerach MTB i BMX. Odbędą się one na największej w Polsce konstrukcji, dzięki której rowerowe skoki można wykonywać nawet na wysokość sześciu metrów! Oblał Cię zimny pot? Nie ma się czego bać! Wezmą w nich udział zawodnicy z najwyższej półki, którzy na co dzień startują w zawodach Pucharu Świata. A może chciałbyś sam spróbować czegoś ekstra? Okazja do tego będzie na pumptracku, czyli mobilnym torze grawitacyjnym. To właśnie na nim każdy będzie mógł spróbować swoich sił w jeździe… bez konieczności pedałowania!

Wieczorem natomiast nie zabraknie muzycznej zabawy – na scenie zlokalizowanej na oświęcimskich bulwarach wystąpią Ørganek i Lao Che.

Więcej informacji na temat wydarzenia w Oświęcimiu można znaleźć na stronie http://www.malopolskatour.pl