29.05.2019

Oświęcim. Wystawa nawiązująca do wizyty Jana Pawła II w parku na Zasolu

Papież Jan Paweł II w KL Auschwizt
Oswięcim. VI.1979r. Wizyta papieża Jana Pawła II w Polsce. N/z: Ojciec Święty podczas wizyty w obozie koncentracyjnym w Oświęcimiu

W ramach wspólnego świętowania 40. rocznicy pierwszej pielgrzymki papieża Jana Pawła II do Polski Biuro Programu „Niepodległa”, od 2 czerwca do 31 sierpnia 2019 r., organizuje cykl wystaw plenerowych pt. „Polski Album Rodzinny: Wielka Pielgrzymka”. – Na wielkoformatowych wydrukach zaprezentowane zostaną zdjęcia Polek i Polaków – mieszkańców Warszawy, Krakowa, Gniezna, Częstochowy, Wadowic, Oświęcimia, Kalwarii Zebrzydowskiej i Nowego Targu – witających Ojca Świętego Jana Pawła II na trasie jego pierwszej pielgrzymki do Polski.  Ich emocje najlepiej świadczą o wyjątkowości tego czasu w dziejach Polski – informują organizatorzy.
W Oświęcimiu we współpracy z miastem Oświęcim wystawa zostanie ustawiona w parku Zasole, nieopodal miejsca, gdzie 7 czerwca 1979 roku lądował papież Jan Paweł II.
Będzie to jedna z dwóch wystaw prezentowanych w Oświęcimiu z tej okazji. Druga ekspozycja stanie najpierw na rynku, a potem przy Miejskiej Bibliotece Publicznej.

Tłumy wiernych podczas wizyty JP II w KL Ausc
Oświęcim 07.06.1979. I pielgrzymka papieża Jana Pawła II do ojczyzny. Msza święta polowa na terenie byłego obozu koncentracyjnego Auschwitz Birkenau.
meg
PAP/Leszek £ozyñski
PAID_12455_01
zesze wiernych podczas spotkania w  KL Auschwitz z JP II
Oświęcim 07.06.1979. I pielgrzymka do Polski papieża Jana Pawła II w dniach 2-10 czerwca. Msza święta polowa na terenie byłego obozu koncentracyjnego Auschwitz Birkenau.
meg
PAP/Tomasz Prażmowski