Co dwa lata w murach oświęcimskiego zamku organizowana jest konferencja naukowa przybliżająca okres panowania w Polsce dynastii Jagiellonów. Konferencja zyskała prestiż i dużą popularność w kręgach naukowych. Cieszy się też
Oświęcim. „Konflikty Jagiellonów”. Muzeum Zamek zaprasza miłośników historii na konferencję naukową
