Kampania promocyjna „Zamieszkaj w Oświęcimiu” – atuty miasta.

 

Miasto zainicjowało kolejną kampanię promocyjną, która zachęca nie tylko młodych ludzi do skorzystania z bogatej oferty mieszkaniowej i związania życia z naszym miastem.

Billboardy z informacjami o walorach miasta znalazły się przy drogach wjazdowych.

Dlaczego warto zamieszkać w Oświęcimiu? Bo jest to dynamicznie zmieniające się miasto. Ma wiele atutów i możliwości rozwojowych. Szeroki wachlarz ofert mieszkaniowych zarówno w budownictwie wielorodzinnym, jak i indywidualnym skierowany jest praktycznie do każdego nabywcy. Młode rodziny z dziećmi mają łatwy i szybki dostęp do żłobków, przedszkoli i szkół. Lokalny rynek pracy daje wiele możliwości zatrudnienia. W mieście można poszerzyć edukację w Małopolskiej Uczelni Państwowej im. rotmistrza Witolda Pileckiego. Oferta spędzenia czasu wolnego, jak i rozwijania pasji oraz zainteresowań jest w naszym mieście wyjątkowo różnorodna. Oświęcimskie Centrum Kultury to propozycje spektakli teatralnych, projekcje filmowe, wystawy i wiele innych wydarzeń. Oświęcimska Galeria Książki to coś więcej niż tylko biblioteka, to miejsce spotkań dla osób w każdym wieku. Na miłośników historii czeka Muzeum Zamek i Muzeum Ratusz oraz podziemne tunele pod wzgórzem zamkowym. Dla aktywnych są miejsca do rekreacji. Szczególnie atrakcyjne są tereny nad Sołą. To zwłaszcza tu chętnie spędzają czas mieszkańcy miasta. Spacery, rolki, bieganie czy treningi na siłowniach zewnętrznych to przykłady aktywności, które są możliwe na bulwarach. Sieć ścieżek rowerowych w Oświęcimiu i wokół miasta pozwala poznać bogactwo naszych walorów przyrodniczych. Oświęcim to także parki – park Pojednania Narodów, park na Zasolu oraz park Pokoju. Miasto ma wyjątkowo dobrze rozwiniętą infrastrukturę sportową. Szczególnie warto skorzystać z krytej pływalni, hali lodowej czy sztucznych boisk typu Orlik. Wiele profitów płynie z posiadania Oświęcimskiej Karty Mieszkańca. Na amatorów dobrej zabawy czeka bogata oferta plenerowych wydarzeń: Jarmark Kasztelański, Noc Muzeów, Kino Plenerowe, Święto Miasta, Jesień Oświęcimska oraz wiele innych. Kafejki i restauracje w klimatycznym Starym Mieście są coraz chętniej wybierane na rodzinne czy towarzyskie spotkani.

U nas wszędzie jest blisko. U nas żyje się spokojniej i wygodniej. U nas żyje się ciekawie. Dlatego warto wybrać Oświęcim jako miejsce do zamieszkania! Zapraszam!
Janusz Chwierut
Prezydent Oświęcimia

Odnośniki do stron internetowych przedstawionych atutów miasta znajdą Państwo po kliknięciu w miniatury bilboardów.

W sprawie akcji promocyjnej Zamieszkaj w Oświęcimiu” zapraszamy do kontaktu z Biurem Rozwoju Miasta – email: brm@um.oswiecim.pl.

Zamieszkaj w Oświęcimiu!

Zamieszkaj w Oświęcimiu! Mamy ciekawe miejsca rekreacji

Zamieszkaj w Oświęcimiu! U nas możesz zdobyć wykształcenie

Zamieszkaj w Oświęcimiu! Tu ciekawie spędzisz czas

Zamieszkaj w Oświęcimiu! Mamy ulgi dla mieszkańców

Zamieszkaj w Oświęcimiu! Tu dużo się dzieje

Zamieszkaj w Oświęcimiu! Tu dobrze się spotkać

Zamieszkaj w OświęcimiU! Tu znajdziesz pracę

Zamieszkaj w Oświęcimiu! Tu rozwiniesz swoje pasje