2022 – Rok Troski o Środowisko Naturalne w Oświęcimiu

Corocznie w Mieście Oświęcim wybierany jest temat, postać lub wydarzenie, które w sposób szczególny przybliżany jest społeczności lokalnej. Działanie takie pozwala skupić uwagę organizatorom życia społecznego na wyjątkowość poruszanej tematyki.

Rok 2022 będzie szczególny pod względem dbałości o środowisko naturalne, zarówno pod kątem jego zachowania dla przyszłych pokoleń, poprawy gdzie jest to możliwe czy edukacji. Będzie okazją do podsumowanie dotychczasowych działań, inwestycji a także wyznaczenia priorytetów. Mnogość realizowanych i planowanych inicjatyw w naszym mieście pozwoli jeszcze mocnej uświadomić mieszkańców miasta w jakim otoczeniu żyją i w jaki sposób mogą osobiście wpływać na jego poprawę. Dotyczy to również aktywności instytucji, firm i stowarzyszeń.

W ramach aktywności tego roku opracowano program przedsięwzięć i specjalny znak – logo z nazwą roku – by ułatwić rozpoznawalność działań

Zapraszamy również do zapoznania się z informacjami o inicjatywach realizowanych w Oświęcimiu w ramach obchodów Roku Troski o Środowisko Naturalne w Oświęcimiu: 


Nagłaśniamy: 

Oświęcim. Ekologiczna zabawa w parku Pokoju

Oświęcim. Ekopiknik w parku Pokoju

Oświęcim. Ekologiczny festyn już 28 maja. W tym roku w parku Chemików

Sprzątanie brzegów Soły

Start „Wiślanej Odysei” w Oświęcimiu

Wiślana Odyseja – z Oświęcimia do Krakowa!

Plastikowa Odyseja – wystawa plenerowa w Oświęcimiu